opony zielonka logo

Bieżnikowanie

Produkcja opon bieżnikowanych


RODZAJE BIEŻNIKÓW

Bieżnikowanie polega na regeneracji zużytych opon poprzez zmianę bieżnika. Proces ten polega na połączeniu nowej warstwy bieżnika na zużytą oponę. Takie zadanie wykonywane jest przez nas metodą "na zimno".

bieżnikowanie oponopony ciężarowewulkanizacja

Dzięki metodzie "na zimno" na każdą oponę możemy dopasować dowolny wzór bieżnika. Potocznie mówi się, że jest to przyklejanie bieżnika do opony, cała rzecz jednak polega na tym, że tym „klejem” jest guma, tak więc tworzy się bezpieczna, jednorodna, trwała całość.

Każda regenerowana przez nas opona przechodzi dokładne testy jakości, zanim zostanie wprowadzona na rynek i ponownie dopuszczona do użytku. Wszystkie bieżnikowane przez nas opony spełniają odpowiednie wymogi i normy jakościowe- posiadamy niezbędne atesty i certyfikaty, jednak najlepszym dowodem na jakość bieżnikowanych przez nas opon jest zadowolenie naszych klientów.

Najważniejszą zaletą zaletą opon bieżnikowanych jest to, że ich cena jest o wiele niższa od opon nowych, nieużywanych. W przypadku samochodów ciężarowych, oszczędności są jeszcze większe. Cechy użytkowe tych opon są podobne do opon nowych, mają takie same indeksy prędkości i głęboki bieżnik, zapewniający dobrą przyczepność oraz odprowadzanie wody i błota pośniegowego podczas jazdy. Kolejną zaletą jest ochrona środowiska- opony są wykorzystywane ponownie, co znacznie redukuje poziom zanieczyszczenia środowiska i elminuje problem prawidłowej utylizacji zużytych opon.